ul. Tyska 2-6, 51-117 Wrocław
Dział sprzedaży: 71/342 07 19

MSM Materiały Budowlane to nie tylko „dobra cena”, nasze doświadczenie pozwala zaopiekować się placem budowy i w razie potrzeby, udzielać rad i pomocy. Znamy większość problemów inwestorów i potrafimy pokazać jak je omijać. Nasza wiedza jest cały czas sprawdzana na różnych budowach, dzięki temu rozwijamy się cały czas.

Dzięki nam dowiesz się co jest najważniejsze i na co zwracać uwagę.

Posiadamy zdjęcia z wielu budów które nie były należycie zarządzane. Chcemy oszczędzić państwu tych błędów i podzielimy się naszym doświadczeniem. Chcemy aby powiedzenie, że „PIERWSZY DOM BUDUJE SIĘ DLA WROGA, DRUGI DLA PRZYJACIELA, A TRZECI DLA SIEBIE” przeszło do lamusa.

WARTO NAM ZAUFAĆ !

Udane renowacje i remonty wcale nie muszą być drogie. Firmy z nami współpracujące wykonują wnętrza stare i nowe, remontują także budynki z zewnątrz. Solidnie i z pomysłem.

Roboty remontowe wykonywane są w pełnym zakresie, który obejmuje:

 • usługi murarskie,
 • ocieplenia budynków,
 • roboty dekarskie,
 • usługi wykończeniowe,
 • sucha zabudowa,
 • malowanie,
 • instalacje elektryczne,
 • instalacje hydrauliczne (instalacje sanitarne, woda),
 • instalacje grzewcze i sanitarne.

Ceny? Każda usługa wyceniana jest indywidualnie. Dlatego nie funkcjonuje tu sztywny cennik.

Usługi brukarskie wymagają szczególnej staranności i posiadania sprzętu specjalistycznego. Układanie kostki brukowej należy powierzyć wyspecjalizowanej firmie, ponieważ łatwo można tu popełnić błąd, który zniweczy efekt końcowy.

Układanie kostki brukowej należy rozpocząć od starannego zniwelowania terenu, w celu zapewnienia równego ułożenie kostki. Następnie należy oczyścić podłoże z korzeni roślin oraz dokładnie ubić specjalistycznym sprzętem. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przystąpić do układania kolejnych warstw podkładu składających się z materiałów o ściśle określonej funkcji, zagęszczając je specjalistycznym sprzętem.

Po ułożeniu kostki trzeba wszystko zmyć wodą, usunąć zabrudzenia. Na koniec można wypełnić przestrzeń między blokami bruku za pomocą fugi.

Firmy, z którymi współpracujemy, oferują między innymi następujące usługi brukarskie:

 • układanie kostki brukowej na drogach dojazdowych do posesji,
 • budowa ścieżek, chodników i placów postojowych,
 • wykonywanie elementów małej architektury.

Usługi brukarskie oferujemy obecnie na wyjątkowych warunkach.

Ocieplanie budynków powoduje nie tylko utrzymanie komfortu cieplnego w całym domu, ale również zmniejszenie kosztów eksploatacji. Bardzo ważnym etapem budowy domu jest więc docieplanie, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz (ocieplanie stropów najwyższej kondygnacji, poddasza lub stropodachów, piwnic oraz fundamentów).

Firmy z którymi współpracujemy posiadają doświadczenie w tym zakresie. Dysponują też własnym sprzętem budowlanym, pozwalającym im na docieplanie nawet wielokondygnacyjnego domu.

Ocieplanie budynków odbywa się poprzez:

 • docieplenia ścian zewnętrznych budynków metodą lekko-mokrą z zastosowaniem styropianu, mas klejących i gruntujących, siatki zbrojeniowej oraz tynków dopasowanych do siebie pod względem mechanicznym i chemicznym, stanowiący spójny system,
 • ocieplanie ścian zewnętrznych budynków z użyciem płyt fasadowych z wełny mineralnej,
 • izolacje termiczne posadzek oraz piwnic z użyciem odpowiedniej twardości i grubości styropianu,
 • izolacje fundamentów, tarasów oraz garaży z użyciem styropianu ekspandowanego.

Malowanie i tapetowanie to podstawowe prace umożliwiające wykończenie wnętrz domu zgodnie z Twoimi marzeniami.

Właściwe przygotowanie tych prac wymaga wykonania między innymi takich prac jak:

 • przygotowanie podłoża (należy usunąć wystające stalowe elementy ze ścian oraz sufitu),
 • usunięcie uszkodzeń ścian, a także usunięcie poprzednich warstw farby ze ścian, jeśli są,
 • nałożenie narożników siateczkowych, wykonanie gładzi gipsowej, gruntowanie, a także malowanie sufitów i ścian.

Wszystkie te roboty wymagają precyzji i solidności. Dlatego współpracujemy tylko ze sprawdzonymi firmami z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie.

Ceny? Każde wykończenie wnętrz domu wyceniane jest indywidualnie. Dlatego nie funkcjonuje coś takiego jak sztywny cennik np. na malowanie i tapetowanie.

Blacharstwo i dekarstwo to rzemiosła zajmujące się kryciem dachów. Charakter domu w dużym stopniu zależy od dachu, dlatego tak ważny jest dobór fachowców, którzy roboty dekarskie wykonają z należytą starannością.

Obecnie, z uwagi na różnorodność materiałów pokryciowych, prace dachowe wymagają doświadczenia. Dobrze położony dach to długowieczność budynku brak problemów z przeciekami czy spadającymi dachówkami.

Firmy, z którymi współpracujemy oferują wykonanie prac dekarskich i blacharskich. Wykonują one pokrycia dachowe nie tylko z popularnych materiałów, jak dachówki betonowe i ceramiczne, ale także z blachodachówki oraz blachy miedzianej.

Zatrudniają wyłącznie pracowników, którzy posiadają długoletnie doświadczenie zawodowe, które często udokumentowane jest różnorodnymi dyplomami mistrzowskimi, a także certyfikatami czołowych producentów z branży dekarskiej.

Wykonanie dachu wyceniane jest indywidualnie. Końcowa cena zależy dod stopnia skomplikowania dachu oraz wybranego pokrycia dachowego. Dlatego nie funkcjonuje coś takiego jak sztywny cennik na roboty dekarskie. Przed spotkaniem z naszym pracownikiem możemy Cię tylko zapewnić, że będziesz zadowolony zarówno z wynegocjowanej ceny jak i jakości usługi.

Polecamy również szeroki wybór dachówek w atrakcyjnych cenach.

Wymarzony dom to solidnie wykonane roboty murarskie. W związku z dużym wyborem materiałów budowlanych, należy wybierać wykonawców o odpowiednich umiejętnościach i doświadczeniu.

Nasze firmy murarskie wykonują roboty i usługi remontowo-budowlane od wielu lat, w różnych technologiach. Ceramika budowalna, beton komórkowy, silikaty; żadna z tych technologii nie jest im obca.

Istnieje oczywiście specjalizacja. Dlatego, gdy tylko zdecydujesz się na określoną technologię w której chcesz postawić ściany swojego wymarzonego domu, polecimy Ci odpowiednią brygadę murarską.

Firmy budowlane, z którymi współpracujemy mogą postawić dom pod klucz lub skoncentrować się na określonym etapie robót: fundamentowaniu, murarstwie czy położeniu stropu.

Ceny? Każde roboty czy usługi remontowo budowlane wyceniane są indywidualnie. Dlatego nie funkcjonuje coś takiego jak sztywny cennik.

Właśnie budujesz lub chcesz wybudować dom swoich marzeń? Gdzie znaleźć firmę oferującą solidne i niedrogie roboty ogólnobudowlane?

Pewnie zadajesz sobie te pytania. I słusznie. Budowa nawet małych domów to zawsze wyzwanie.

Budowa domu to nie tylko cena materiałów budowlanych, z których jest zbudowany. To także czas, który poświęcamy na dobór najlepszej firmy budowlanej. Niesolidnie wykonane usługi budowlane są przyczyną nie tylko nerwów, ale i kolejnych wydatków. Pamiętajmy – „dobry” wykonawca nie tylko rzetelnie wykona swoją pracę, ale i w odpowiednim momencie doradzi inwestorowi. Często pomaga zaoszczędzić konkretne środki. Pamiętajmy o tym przy wyborze wykonawcy.

Warto podjąć z nami współpracę, gdyż:
Roboty ogólnobudowlane – najwyższej jakości usługi budowlane zapewnią Ci firmy budowlane z którymi współpracujemy. Pod uwagę bierzemy przy tym nie tylko reputację wykonawcy, ale i koszt jego usług. Budowa domu – przypadków błędów jest tu bardzo wiele – z nami minimalizujesz to ryzyko.
Materiały budowlane – jesteśmy dużą hurtownią budowlaną. Z racji dużych obrotów kupujemy u producentów materiały budowlane ze znacznymi upustami. Do tego zawsze możesz z nami negocjować!

W naszej ofercie znajdziesz następujące roboty budowlane:

 • murarstwo,
 • dekarstwo i blacharstwo,
 • malowanie i tapetowanie,
 • ocieplanie budynków,
 • usługi brukarskie.

Masz pytania?

Nasi doradcy chętnie na nie odpowiedzą.

Adres

MSM Materiały Budowlane
ul. Tyska 2-6
51-117 Wrocław

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 07:30 – 16:30
Sob: 08:00 – 13:00

Kontakt

tel. 71 342 07 19, 71 342 07 18
tel. kom. 517 088 658
e-mail: wyceny@msm-wroclaw.pl

Rzetelna Firma